21 LISTOPADA- ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Dzień, który ma na celu uwrażliwienie ludzi na wzajemna życzliwość oraz wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. To również doskonała okazja do propagowania takich wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja oraz działanie na rzecz innych. 

Światowy Dzień Życzliwości upłynął w naszej szkole w niezwykle radosnej atmosferze, był pełen miłych słów oraz gestów. Społeczność szkolna uczciła ten dzień zakładając ubrania w kolorze żółtym, kolor ten bowiem jest symbolem radości i optymizmu. Każda klasa przygotowała tematyczne plakaty promujące życzliwość oraz e motki przedstawiające pozytywne emocję. Punktem kulminacyjnym naszych szkolnych obchodów Światowego Dnia Życzliwości było wybranie najbardziej życzliwej koleżanki i kolegi w naszej szkole. Zostali nimi: uczennica klasy V Julia Kuźdub oraz uczeń klasy II Piotr Przygoda 

Pamiętajmy, że życzliwości nigdy za wiele. Dzielmy się więc uśmiechem, serdecznością oraz miłym słowem nie tylko przy okazji takich dni. 

Tekst: Milena Bąk 

Foto: Ewelina Śpiewak, Milena Bąk 

Dodaj do zakładek Link.