BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ

W miniony piątek uczniowie Szkoły Podstawowej im. Gustawa Kwiecińskiego w Osinach  reprezentowali nasz powiat w finale  wojewódzkim XIV edycji konkursu ,, Bezpieczeństwo na piątkę’’.  

Do konkursu przystąpiła trzyosobowa drużyna z klasy V w składzie: Hanna Seweryn, Amelia Bilska oraz Michał Gwóźdź. W trakcie finału  uczniowie musieli wykazać się znajomością  zagadnień z zakresu bezpieczeństwa: osobistego ,w ruch drogowym, gospodarstwie rolnym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnymi elementami zmagań były konkurencje sprawnościowe : rowerowy tor przeszkód oraz szukanie przedmiotów w zadymionym namiocie.  

Hani, Amelce i Michałowi gorąco kibicowali  uczniowie z klas IV i V. Przy zagrzewających do boju okrzykach i tanecznych układach z pomponami nasza drużyna zaprezentowała  się fantastycznie! Mimo, iż nasi uczniowie nie zajęli miejsca na podium, bawili się doskonale. W trakcie zmagań konkursowych wszyscy mogli obejrzeć pokaz tresury psów policyjnych oraz układy akrobatyczne w wykonaniu młodzieżowych medalistek Polski z naszego województwa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska tematyczne służb mundurowych oraz KRUS-u.  

,,Drużyno na piątkę’’ – jesteśmy z Was ogromnie dumni i gratulujemy dojścia do finału tego wymagającego konkursu.  

Dodaj do zakładek Link.