„CHWAŁA I CZEŚĆ BOHATEROM 1939-1945”

Rocznica wybuchu II wojny światowej to w naszej szkole ważna data. Wszyscy pamiętamy o tym okrutnym czasie, w którym przyszło żyć naszym rodakom. 

Akademia szkolna poświęcona 83 rocznicy wybuchu tej strasznej wojny odbyła się w poniedziałek – piątego września. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Zofia Siwiec, która przywitała przybyłych gości: Zastępcę wójta Gminy Mirzec – panią Annę Piątek oraz panią Monikę Kaczorowską a następnie przypomniała, że wszyscy musimy pamiętać o tamtych wojennych wydarzeniach, by teraz móc doceniać, że żyjemy w wolnej Polsce.  

Podczas montażu słowno- muzycznego uczennice klasy VI przybliżyły najważniejsze wydarzenia wojenne , w których uczestniczyli i ginęli Polacy. Przypomniały więc o walkach na Westerplatte, boju o Warszawę, bitwie nad Bzurą, obronie Helu, ale również o Powstaniu Warszawskim, które wybuchło w 1944 roku. Na koniec wszyscy zebrani uczcili pamięć wszystkich Polaków walczących podczas II wojny światowej w obronie naszej ojczyzny, minutą ciszy.  

Na pewno wszystkim na długo w uszach pozostaną słowa piosenki Krzysztofa Klenczona wyśpiewane na koniec uroczystości: „tylko w polu biały krzyż, nie pamięta już, kto pod nim śpi”, które oddają smutną i okrutną rzeczywistość tamtych czasów. 

Dodaj do zakładek Link.