„DLA NIEPODLEGŁEJ…”

Tegorocznym szkolnym obchodom rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości towarzyszyło hasło: „Dla Niepodległej”. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Zofia Siwiec , która przywitała przybyłych gości: radnego z Osin Mieczysława Strycharskiego, opiekunkę Centrum Twórczości w naszej miejscowości Małgorzatę Spadło oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Osinianki”:Barbarę Kwapisz i Irenę Zakrzewską. Po wprowadzeniu sztandaru wszyscy zgromadzeni o godzinie 11:11 odśpiewali hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” 

Montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów klas IV i VI rozpoczęły słowa piosenki Jana Pietrzaka: „Żeby Polska była Polską”. Następnie recytatorzy wraz z prowadzącymi zabrali nas wszystkich w podróż do przeszłości. Towarzyszyliśmy naszym rodakom w najważniejszych momentach dziejowych naszej Ojczyzny: niewoli, powstaniach – kościuszkowskim, listopadowym, styczniowym oraz bojach, jakie stoczyli Polacy podczas I wojny światowej. Nie zabrakło także wspomnień o Ojcu Niepodległości – marszałku Józefie  Piłsudskim. Uczniowie, pracownicy i zaproszeni goście mogli wspólnie z występującymi zanucić piękne melodie najbardziej znanych pieśni patriotycznych, takich jak: „Warszawianka”, „Rota”, „My pierwsza Brygada” czy „Opowiedz nam moja Ojczyzno”, do wykonania których wokaliści zostali doskonale przygotowani pod czujnym okiem pani dyrektor Zofii Siwiec. 

Apel zakończył się  refleksją, że dzięki naszym przodkom, dziś możemy mieszkać w wolnym kraju, za co  jesteśmy winni im pamięć i szacunek .W związku z tym  przy wtórze słów piosenki „ Niepodległa Niepokorna” uczniowie zapalili znicz i ustawili go pod flagą naszej Ojczyzny. W ten sposób udowodnili, że pamięć o tych, którzy polegli jest wieczna. 

Występ  naszych uczniów został nagrodzony gromkimi brawami.  

Dodaj do zakładek Link.