GORĄCE SERCA Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kwestowanie w Osinach to już tradycja. W niedzielę 13 stycznia pięcioro wolontariuszy z naszej szkoły po raz kolejny wzięło udział  w 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Marta Tomaszewska, Irmina Gibała, Amelia Gwóźdź, Dominika Gwóźdź oraz Miłosz Gwóźdź zbierali datki do puszek  w Osinach  i  okolicznych miejscowościach.

Do zbiórki pieniędzy na szczytny cel przyłączyło się Centrum Twórczości Ludowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Osinianki”. Pod kierunkiem Małgorzaty Spadło przygotowano kram z maskotkami i wyrobami rękodzieła oraz kawiarenkę z pysznymi wypiekami. Można było skorzystać z usług pielęgniarskich oraz kosmetologicznych. Główną atrakcją wieczoru był pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z OSP w Osinach. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób puszki wolontariuszy zapełniły się datkami po same brzegi.

Finał akcji to  kwota w wysokości 2757,56 zł. Najlepszą wolontariuszką została Dominika Gwóźdź, która  uzbierała  666,94 zł.  Całą akcję w Osinach koordynował Sławomir Oleksak.  Dziękujemy bardzo!!! SIEMA!!!

Tekst i foto: Ewelina Śpiewak

Dodaj do zakładek Link.