INICJATYWY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dzień Chłopaka

W każdym roku szkolnym pierwszym ważnym wydarzeniem w kalendarzu imprez S.U. jest „Dzień Chłopaka”. Jak co roku świętowano go w naszej szkole bardzo hucznie i radośnie. Dziewczynki z klas 0-III z pomocą rodziców i nauczycieli zorganizowały klasowe spotkania ze słodkim poczęstunkiem oraz tańcami. Każdy chłopiec otrzymał upominek oraz moc serdecznych życzeń. Klasy V-VIII bawiły się na szkolnej dyskotece. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego – Adrianna Stompór i Amelia Gwóźdź przygotowały zabawy i konkurencje zręcznościowe dla chłopaków. Pierwszym zadaniem był taniec na gazetach. Chłopcy bardzo chętnie ,,porwali’’ dziewczęta do wspólnego tańca na niewielkim skrawku papieru. Wszyscy zdali test sprawnościowy celująco. Kolejne zadanie polegało na sznurowaniu butów. Najlepiej z przeplataniem sznurówek poradził sobie uczeń klasy VIII – Krzysztof Iwański. Po zabawach przyszedł czas na wspólne tańce przy muzyce .Ten dzień był znakomitą zabawą zarówno dla chłopców jak i dla dziewczyn.

Święta Nietypowe w naszej szkole

W roku szkolnym 2019/2020 Samorząd Uczniowski pod opieką pań Iwony Ankurowskiej i Eweliny Śpiewak obchodzić będzie tak zwane Święta Nietypowe.

27 września świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Samorząd Uczniowski (Adrianna Stompór, Amelia Gwóźdź oraz Mateusz Sobczyk) przygotował zadania na mnożenie dla uczniów klas III-VIII. Chętne osoby rozwiązywały przykłady o zróżnicowanym stopniu trudności. Za poprawną odpowiedź czekała nagroda – słodki upominek. Nauka przez zabawę to świetny sposób doskonalenia umiejętności matematycznych.

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Samorząd Uczniowski przygotował zabawy taneczne, które urozmaicały każdą przerwę w tym dniu. Uczniowie tańczyli ,,Belgijkę’’ , zgadywali tytuły i śpiewali piosenki oraz bawili się w zabawę z krzesłami.

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Wesołe buzie zdobiły ubrania każdego ucznia i nauczyciela przypominając, że uśmiech to symbol radości, szczęścia i zdrowia. Akcję tą w całości przygotowała i przeprowadziła uczennica klasy VI – Adrianna Stompór.

Tekst i zdjęcia: Ewelina Śpiewak

Dodaj do zakładek Link.