NARODOWY DZIEŃ NIEZŁOMNYCH DUCHOWNYCH

24 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny z okazji obchodów Narodowego Dnia Niezłomnych Duchownych. Mszę odprawił ksiądz Jacek Celuch, proboszcz naszej parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej.

W modlitwie udział wzięli: poseł na sejm Rzeczypospolitej Krzysztof Lipiec, senator Rzeczypospolitej Jarosław Rusiecki, przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza oraz radny Rady Powiatu Starachowickiego Dariusz Stachowicz.

Podczas mszy uczennice klasy V: Weronika Cholewińska, Julia Jabłońska oraz Maja Tomaszewska poezją poświęconą niezłomnym duchownym przypomniały postacie: księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, księdza Jerzego Popiełuszkę oraz księdza Romana Kotlarza. Apel poprowadziły uczennice klasy VIII: Irmina Gibała oraz Aleksandra Tkaczyk. Recytatorom towarzyszyła schola parafialna „Adonai”, która pięknymi pieśniami uświetniła występy młodych uczennic. 

TEKST I FOTO: Iwona Cholewińska

Dodaj do zakładek Link.