ŚLUBOWANIE KLASY I

Trzynastego października w naszej szkole odbyła się ceremonia ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klasy I .W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym oraz rodzicami. W tym ważnym dla naszych bohaterów dniu uczestniczyli także zaproszeni goście- wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz radny z Osin –Jan Zawisza.

Uroczystości rozpoczął występ uczniów klasy I podczas którego udowodnili, że znają zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole oraz poza nią. Wszyscy zebrani z wielką przyjemnością wysłuchali piosenek oraz wierszy przygotowanych przez pierwszaków pod nadzorem wychowawczyni- pani Małgorzaty Cichockiej. 

Po części artystycznej nastąpił moment uroczystej przysięgi. Każdy pierwszoklasista został pasowany przez panią dyrektor Zofię Siwiec na pełnoprawnego ucznia . W poczet uczniów przyjęci zostali: Julia Bąk, Lena Bernatek, Antoni Guźdź, Bartosz Iwański, Wiktor Jabłoński, Aleksandra Janikowska, Agata Michalczak, Maria Pomorska, Zuzanna Stąpór i Szymon Wiśnios.

Uczniowie klasy I stali się również czytelnikami biblioteki szkolnej, o co zadbała pani Iwona Cholewińska. 

Uroczystości zakończyły się wręczeniem drobnych upominków przygotowanych przez rodziców , gości oraz kolegów z klas starszych. Po zakończeniu uroczystości nasi mali bohaterowie z uśmiechami na twarzach wrócili do swojej klasy. 

Drogie pierwszaki życzymy Wam wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

TEKST: Iwona Cholewińska

Foto: Ewelina Śpiewak

Dodaj do zakładek Link.