ŚLUBOWANIE PIERWSZEJ KLASY

Piątego marca w naszej szkole panowała niezwykle uroczysta atmosfera. Uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie i nareszcie oficjalnie dołączyli do społeczności szkolnej. Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Występ był gromko oklaskiwany przez panią dyrektor oraz rodziców, którzy z zachwytem przyglądali się przedstawieniu, o przebieg którego zadbała wychowawczyni  Iwona Ankurowska. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pani dyrektor Zofia Siwiec dokonała symbolicznego pasowania. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Gustawa Kwiecińskiego w Osinach zostali przyjęci: Joanna Kuźdub, Bartosz Maciejczak, Alicja Seweryn, Sebastian Tkaczyk, Bartosz Tomaszewski, Hanna Zielińska i Lena Ziółko. Ale to jeszcze nie był koniec niespodzianek. Pierwszoklasiści dołączyli także do braci czytelniczej  naszej szkoły, o co zadbała Iwona Cholewińska. Symbolem tego wydarzenia było wręczenie uczniom wyprawki czytelniczej: „Moje pierwsze abecadło”. Pakiety te zostały sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu młodzi czytelnicy będą mogli  z uśmiechem wkroczyć w cudowny świat książek. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie klasy I otrzymali upominki od swoich rodziców oraz starszych i młodszych  kolegów i koleżanek. Każdy dostał także pamiątkowe dyplomy. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa uczniowskiego przyrzeczenia, które z takim przejęciem składali, będą dla nich drogowskazem na dalsze szkolne lata.

Tekst i foto: Iwona Cholewińska

Dodaj do zakładek Link.