#SUPERKODERZY

#SuperKoderzy to kilkumiesięczny cykl zajęć organizowanych pod patronatem Fundacji Orange. Nasza szkoła również dołączyła do tego ogólnopolskiego programu po pozytywnym przejściu eliminacji w konkursie przedstawiającym działania naszej szkoły w zakresie kodowania i programowania.  

Głównym celem zajęć jest rozwijanie u uczniów kreatywności, umiejętności logicznego myślenia oraz pracy w zespole. Dzieci uczą się, że nowe technologie to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim zdobywanie kompetencji, które będą przydatne w przyszłości.    

Uczniowie klas IV-VI realizują ścieżkę pod nazwą Robo-matematycy. Swoją pracę rozpoczęli od dokładnego poznania robota- mBota. Pracując w grupach, skrupulatnie przeanalizowali instrukcję i samodzielnie skręcili roboty. Było to nie lada wyzwanie dla uczniów, ale doskonale sobie z nim poradzili. Po omówieniu budowy i złożeniu mBota uczniowie mieli okazję przetestować trzy tryby jego pracy. Okazało się, że mBot może być sterowany zdalnie, potrafi unikać przeszkód a także umie śledzić linie, po której będzie się poruszał. Uczniowie dowiedzieli się, że w programie mBlock opartym na środowisku Scratch, można nie tylko programować roboty, ale też tworzyć proste gry, animacje i inne programy, czego tajniki poznają na najbliższych zajęciach. Uczniowie poznali także model RGB barw, aby dowiedzieć się jakie kolory można stworzyć przy użyciu barw czerwonej zielonej i niebieskiej. Atrakcją dla dzieci było także stworzenie krótkiej melodii, którą robot miał zagrać.   

To jednak tylko wierzchołek góry lodowej w możliwościach jakie dają mBoty , jeszcze wiele ciekawych chwil przed uczestnikami zajęć realizowanych w ramach akcji #SuperKoderzy. Już dziś wszyscy mogą stwierdzić, że nauka poprzez zabawę to prawdziwa przyjemność.   

Dodaj do zakładek Link.