UCZESTNICZYMY W EUROPEJSKIM TYGODNIU KODOWANIA 2022

“EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.” 

Kodowanie i programowanie dostarcza wielu korzyści: rozwija kreatywność oraz uczy logicznego i strategicznego myślenia.  
Nasza szkoła włączyła się w tę niezwykle ciekawą inicjatywę.  

Swą przygodę z kodowaniem właśnie zaczęła klasa “0”, którą odwiedził w towarzystwie Pani Dyrektor Zofii Siwiec specjalny gość – “Robot”. W postać “Robota” wcieliła się z uczennica klasy II Julia Bąk. Nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, dlaczego trzeba robotowi dokładnie powiedzieć (zaprogramować go) co ma robić. Z ogromnym zaangażowaniem za pomocą strzałek wyznaczały drogę do wyznaczonego celu. Następnie same wcielały się w postać robota i pokonywały wyznaczoną trasę zgodnie z przygotowaną instrukcją. 

Uatrakcyjnieniem zajęć było wykorzystanie robota edukacyjnego GeniBot, z którym nauka programowania okazała się łatwa i przyjemna. Dzieci programowały  GeniBota używając specjalnych kart do kodowania. 

Aktywność ta wymagała od uczniów odwagi i uważnego myślenia. Sprawiła jednak wiele radości i pozytywnych emocji. Z pewnością te zajęcia pozostaną na długo w pamięci naszych najmłodszych uczniów. 

Tekst: Milena Bąk, Zofia Siwiec 

Foto: Magdalena Wiśnios

Dodaj do zakładek Link.