WYCIECZKA DO MUZEUM WSI RADOMSKIEJ

W dniu 20 grudnia uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wsi Radomskiej.  Program wycieczki obejmował lekcję muzealną: “Wigilia i Boże Narodzenie” oraz zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.  

W trakcie warsztatów uczniowie zostali zapoznani z tradycjami adwentu, Wigilii, Świąt Bożego Narodzenia oraz symboliką wystroju wnętrz. W ramach lekcji odbyły się również zajęcia plastyczne, których celem było wykonanie tradycyjnej ozdoby choinkowej – papierowego kogucika na wydmuszce jajka. Pod czujnym okiem pani edukator wszyscy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Oryginalne i samodzielnie wykonane ozdoby będą pięknie się prezentowały na choince.  

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po zaśnieżonym skansenie. Przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o dawnym życiu codziennym i zwyczajach świątecznych na radomskiej wsi. W zabudowaniach gospodarskich i domostwach, uczniowie uzupełnili swoją wiedzę o tradycjach bożonarodzeniowych. Mieli okazję zobaczyć, jak wygląda podłaźnik i świat. To był bardzo udany dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. 

Dodaj do zakładek Link.