„ZAELEKTRYZOWANI W NASZEJ SZKOLE” 🤩🧑‍🔬

W środowy poranek do naszej szkoły zawitał przedstawiciel grupy animatorów „Zaelektryzowani”. Pan przyjechał do nas z pokazem, którego celem było pokazanie wszystkim uczniom świata fizyki i chemii oraz tajników związanych z tymi dziedzinami nauki.🧪🧲 Dzięki prowadzącemu, który zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia, zarówno młodsi jak i starsi widzowie mogli poznać niesamowity świat związany z tymi dwoma przedmiotami szkolnymi. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem, szczególnie „mówienie” po poznaniu właściwości tego pierwiastka, przy użyciu balonika oraz ciekłym azotem. Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody, choć oczywiście wszyscy doskonale wiemy, że takich doświadczeń nie wolno samodzielnie wykonywać w domu. ❗️ To była świetna lekcja zarówno fizyki i chemii, która udowodniła, że uczyć można się również poprzez zabawę, ale tylko pod opieką dorosłych.

Dodaj do zakładek Link.