DZIEŃ DZIECKA

„Dzień Dziecka” w naszej szkole obchodziliśmy w pierwszy poniedziałek czerwca. Tego dnia na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek. Po pierwsze z inicjatywy członków Stowarzyszenia Wspólnie dla Gminy Mirzec we współpracy z rodzicami oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinach i Gronem Pedagogicznym nasi uczniowie uczestniczyli w specjalnie zorganizowanym pikniku. Jego główną atrakcją był Zaczarowany autobus wypełniony kolorowymi kulkami. Nie zabrakło także przekąsek w postaci waty cukrowej, popcornu, tostów oraz sałatki owocowej. Nasi uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie brokatowego tatuażu, umalowania buźki lub stworzenia kolorowych włosów.  

Drugim punktem tego dnia było uroczyste przekazanie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach mobilnego miasteczka ruchu drogowego naszej szkole. Zanim doszło do uroczystego przecięcia wstęgi pani dyrektor Zofia Siwiec przywitała przybyłych gości: posła na sejm Krzysztofa Lipca, dyrektorkę Biura Poselskiego Prawa i Sprawiedliwości panią Małgorzatę Pruś, dyrektora WORD w Kielcach Agnieszkę Kuś, Wójta Gminy Mirzec Mirosława Seweryna, radnych gminy Mirzec: Mieczysława Strycharskiego oraz Jana Zawiszę oraz młodszego aspiranta KPP w Starachowicach Pawła Kusiaka. Po uroczystym przecięciu wstęgi uczniowie klasy IV mogli przystąpić do pierwszego ważnego egzaminu- egzaminu na kartę rowerową. Pod czujnym okiem przedstawiciela Policji część praktyczną wszyscy zdali śpiewająco.  

Dodaj do zakładek Link.