DZIEŃ NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

Nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Nowoczesnych Technologii. W piątek 29 kwietnia uczniowie klasy V zaprosili swoich młodszych kolegów z klasy III aby zaprezentować swoje umiejętności z zakresu programowania, które nabyli na zajęciach kołą informatycznego realizowanego w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Koło prowadzi p. dyr. Zofia Siwiec. Trzecioklasiści rozpoczęli spotkanie z nowoczesnymi technologiami obserwacją zabawy “ zaprogramuj robota”. Zabawa uświadomiła wszystkim, że robot nie myśli tylko wykonuje polecenia. To spostrzeżenie było niezwykle przydatne podczas programowania GeniBotów. Tu trzeba było podać dokładną liczbę kroków, zaprogramować obroty tak aby robot przemieścił się na właściwe pole planszy i ominął napotkane przeszkody. GeniBoty programowane były za pomocą kart oraz aplikacji z tabletu. 
Goście mieli również możliwość zapoznania się ze środowiskiem programistycznym mBlok, które wykorzystywane jest do programowania mBotów – robotów wyposażonych w wiele czujników ( n.p. odległości, temperatury, śledzenia linii), które mogą działać jak niektóre sprzęty AGD. 
Obserwowali na tablicy interaktywnej rysowanie figur geometrycznych przygotowanych w  środowisku Scratch.  

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się drukarka 3D, która została zakupiona ze środków programu Laboratoria przyszłości.  

Następnie przenieśliśmy się do Sali komputerowej, gdzie uczniowie “testowali” program do interaktywnego zdobienia pisanek. Uczniowie nanosili ozdoby na jajko za pomocą myszki komputera. Jesteśmy pod dużym wrażeniem umiejętności młodych programistów.  

Dodaj do zakładek Link.