PASOWANIE NA CZYTELNIKA

18.05.2023 w naszej szkole odbyło się uroczyste
Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dla
uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się
prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję przez starsze koleżanki została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor, wychowawczyni złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Pierwszaki nie zapomnieli o święcie bibliotekarza i wręczyli własnoręcznie wykonaną laurkę oraz kwiaty. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Dodaj do zakładek Link.