WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniu 19.05.2023 r. uczniowie klas I-VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. 

Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od spaceru po Cmentarzu Powązkowskim, gdzie w Alei Zasłużonych spoczywają bohaterowie walk o niepodległą Warszawę. Następnie wszyscy udali się w kierunku Starego Miasta, po drodze podziwiając symbole Warszawy: Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz Pomnik Małego Powstańca i rzeźbę Syrenki Warszawskiej.  

Po pysznym obiedzie w restauracji ,,Bazyliszek’’ uczniowie mogli podziwiać Pałac Prezydencki oraz słynny fragment dawnego Pałacu Saskiego, czyli Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Józefa Piłsudskiego.  

Kulminacyjnym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Nasi uczniowie mogli uczestniczyć w żywych lekcjach z wielu dziedzin naukowych: fizyki, mechaniki, robotyki czy biologii.  Każdy mógł przeprowadzać eksperymenty, doświadczyć, jak działa iluzja, dowiedzieć się jak pracują ludzkie stawy i kości oraz zrozumieć niektóre zjawiska zachodzące w przyrodzie. Kolejny raz okazało się, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób zdobywania wiedzy.  

To był niezapomniany i pełen wrażeń dzień. Wszyscy uczestnicy wycieczki bawili się doskonale i w znakomitych humorach późnym wieczorem wrócili  do Osin.  

Dodaj do zakładek Link.