„PODRÓŻ W KOSMOS”

W piątkowe przedpołudnie wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przez kilkadziesiąt minut poczuć atmosferę kosmosu. Było to możliwe dzięki „Planetarium mobilnym”, które tego dnia odwiedziło naszą szkołę. Już od wczesnych godzin porannych, szczególnie najmłodszych naszych podopiecznych intrygował wielki balon ustawiony na holu artystycznym, który wkrótce okazał się być profesjonalnym, przenośnym planetarium.  

Każdy seans, w którym uczestniczyli uczniowie po zamknięciu w tym tajemniczym balonie był zarówno tematem, jak i formą dostosowany do wieku jego uczestników. Uczniowie w swoich grupach wiekowych podziwiali między innymi gwiazdy, drogę mleczną oraz mogli dokładnie przyjrzeć się wszystkim planetom układu słonecznego. Uczestnicząc w pokazie starsi uczniowie przyswoili wiedzę z zakresu budowy przyrządów astronomicznych oraz dzięki seansowi edukacyjnemu uświadomili sobie, że tylko poprzez oszczędzanie energii świetlnej, szczególnie w miastach, będziemy mogli spoglądając w niebo dostrzec cały archipelag gwiazd.  

Z całą pewnością wszystkie pokazy w mobilnym planetarium były niesamowitym przeżyciem szczególnie dla najmłodszych uczniów, natomiast  dla wszystkich stały się doskonałym sposobem na przybliżenie wiedzy o świecie planet, gwiazd i kosmosu. 

Dodaj do zakładek Link.