ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3. MAJA

„Nadziei uczą Ci, co na stos
umieli rzucić swój życia los.
Za ojców groby,
za Trzeci Maj…”

Dwudziestego ósmego kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Z tej okazji uczniowie klasy piątej i szóstej zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym przybliżającym historię powstania Ustawy Rządowej z 1791 roku. Szczególną uwagę skupiono na informacjach dotyczących tego, o czym mówiła ta ustawa w 1791 roku, czyli usłyszeliśmy między innymi informacje o zniesieniu liberum veto i wolnej elekcji. Przypomnieliśmy sobie nazwiska osób, które miały olbrzymi wpływ na powstanie konstytucji, czyli Hugo Kołłątaj, Stanisław Ignacy Potocki.

 Wszyscy zebrani usłyszeli między innymi tekst pieśni patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko” oraz piosenki Jana Pietrzaka pt. „Jest takie miejsce”, która zakończyła uroczystą akademię.

Nasza szkoła uświetniła także swoją obecnością uroczystości związane z obchodami uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Mirzec, które odbyły się w środę trzeciego maja.

Dodaj do zakładek Link.