WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W tym roku szkolnym Dzień Świętego Mikołaja celebrowaliśmy w wyjątkowy sposób, ponieważ świętowanie rozpoczęliśmy już w piątek trzeciego grudnia. Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do kina Helios w Starachowicach. Tam w mikołajkową atmosferę wprowadził ich film p.t. „Mikołaj w każdym z nas 2”. Zarówno młodsi jak i starsi widzowie z zainteresowaniem śledzili historię pewnego miasteczka, którego mieszkańcy zapomnieli dosłownie o wszystkim. Dzięki głównej bohaterce – Elizie  oraz pomocy Świętego Mikołaja i jednego z mieszkańców sąsiedniej wioski energia Świąt Bożego Narodzenia na nowo pojawiła się wśród mieszkańców owego miasteczka.  

Po zakończonym seansie wszyscy pełni wrażeń, ze wspomnieniami z kina wrócili do domów. Uczniowie już myślami uciekali do kolejnych atrakcji, które czekały na nich w najbliższy poniedziałek, tym razem już w szkole.  

Szóstego grudnia, uczniowie już od samego rana przypominali swoim wyglądem małych i dużych pomocników Mikołaja. Na korytarzach królował więc kolor czerwony doskonale widoczny na charakterystycznych czapeczkach oraz koszulkach, swetrach, spódnicach. Wszystkie te elementy przypominały o oczekiwaniu na najważniejszych  gości w tym dniu- Świętego Mikołaja i jego pomocników. Napięcie rosło, klasy starsze jeszcze przed pojawieniem się owych przybyszów otrzymali słodkie prezenty. Nawet symboliczne rózgi wywoływały na twarzach naszych starszaków  uśmiechy na twarzach.  

Około godziny jedenastej na holu rozległ się dźwięk dzwonków . Nareszcie, wraz ze swoimi pomocnikami pojawiła się długo oczekiwana postać – Święty Mikołaj. Zanim najmłodsi uczniowie otrzymali swoje słodkie paczuszki, od naszych piątoklasistów dowiedzieliśmy się kilku faktów na temat Mikołaja – biskupa z Miry, który zapoczątkował tradycje obdarowywania. Następnie nasi specjalni goście mogli podziwiać popisy taneczne naszych najmłodszych kolegów przygotowane pod kierunkiem pani Iwony Ankurowskiej. Do tych występów chętni przyłączyli się wszyscy zebrani.  

Po występach Mikołaj razem ze swoją świtą wyruszył w podróż po szkole. Wszyscy z niecierpliwością nasłuchiwali zbliżających się dźwięków dzwonka. Szczególnie nasze małe skrzaty, czyli przedszkolaki. Powitanie Gości było wspaniałe. Wierszyki recytowali wszyscy a piosenkę słyszała cała szkoła.  Dla nich Mikołaj miał specjalną paczkę, wyjątkową- był nim worek zabawek, którymi od tego dnia będą mogli świetnie się bawić spędzając czas w szkole. Śmiechu i radości było wiele. Wspólna zabawa z Mikołajem i Śnieżynkami zostanie na długo w pamięci dzieci. Był również zdrowy przygotowany przez Mikołaja i Śnieżynki poczęstunek – pierniczki i mleko. Nasze dwudniowe obchody dnia uwielbianego przez wszystkich kochanego  „Brodacza” zdecydowanie należały do bardzo udanych.  

Tekst i foto: Iwona Cholewińska 

Dodaj do zakładek Link.