SZKOLNA WIGILIA

Boże Narodzenie jest czasem refleksji i odpoczynku od codziennej gonitwy. To także okres rodzinnych spotkań i świątecznych życzeń płynących z głębi serca.

Zanim my wszyscy również zasiądziemy do wigilijnego stołu nasza społeczność szkolna spotkała się w ostatnie piątkowe przedpołudnie na szkolnym holu. Najpierw zabrała głos uczennica klasy VIII – Irmina Gibała, która przypomniała nam wszystkim zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Irmina podkreśliła, że wszyscy jesteśmy jedną rodziną, bo wspólnie przeżywamy nasze szkolne radości i smutki.

Po tym krótkim wstępie pani Dyrektor Zofia Siwiec złożyła wszystkim życzenia wielu Łask Bożych oraz mnóstwa sił do pracy w nadchodzącym 2022 roku.

W magiczny czas oczekiwania na narodzenie się Maleńkiej Miłości wprowadziły nas także słowa kolędy: “Wśród nocnej ciszy”, którą wspólnie zaśpiewaliśmy.

Kulminacyjnym punktem tego dnia były wspólnie spędzone klasowe Wigilie, na które uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas po zakończonej części artystycznej. Zza zamkniętych drzwi sal lekcyjnych dochodziły odgłosy śmiechu oraz słowa wspólnie wykonywanych najpiękniejszych polskich kolęd. Po pełnym emocji dniu nasi uczniowie z najlepszymi życzeniami wrócili do domów, by tam przekazać tą świąteczną atmosferą swoim bliskim.

TEKST: Iwona Cholewińska

FOTO: Ewelina Śpiewak, Aneta Stasiak, Dorota Fituch, Ewa Nowak, Iwona Cholewińska

Dodaj do zakładek Link.