DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to doskonałe święto by okazać wdzięczność wszystkim Paniom – zarówno tym mniejszym jak i większym. 

W naszej szkole nasi panowie – zarówno starsi jak i młodsi także uczcili ten dzień, by stał się on dla żeńskiej części społeczności szkolnej radosny i wyjątkowy.  

Zanim jednak rozpoczęła się zaplanowana część artystyczna wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy pamięć o wszystkich kobietach – mieszkankach Ukrainy, które niestety nie mogą wspólnie świętować tego ważnego dla wszystkich Pań dnia.  

Następnie cała społeczność szkolna najpierw wysłuchała krótkiej historii obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, a w dalszej kolejności obejrzała przygotowany przez męsko-damską część naszej wspólnoty skecz pt.”Dzień Kobiet z przymrużeniem oka”. Uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego, pana Sławomira Oleksaka przybliżyli wszystkim w niezwykle zabawny sposób relacje damsko-męskie. Ostatecznie aktorzy udowodnili, że mimo drobnych nieporozumień panowie uważają, że kobiety są bardzo ważne w życiu każdego mężczyzny i bez nich życie byłoby smutne. 

Nasi panowie – mali i duzi pamiętali także o drobnych upominkach dla swoich klasowych koleżanek, choć zdecydowanie prym wiodły piękne, pachnące tulipany. 

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Zofia Siwiec, która podziękowała za piękny występ w imieniu wszystkich obecnych przedstawicielek płci pięknej oraz złożyła życzenia, aby wszystkie kobiety mogły w tak radosny sposób, w gronie najlepszych przyjaciół i znajomych świętować ten wyjątkowy dla nich dzień. 

Tekst: Iwona Cholewińska 

Foto: Ewelina Śpiewak 

Dodaj do zakładek Link.