NARESZCIE WIOSNA!

Poniedziałek – 21 marca powitał nas piękną, słoneczną pogodą. Tego dnia rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. W naszej szkole tą radosną porę roku uczciliśmy żartem i piosenką. Uczniowie klas starszych przyłączyli się do akcji: #nobackday czyli „Dzień Bez Plecaka”. Zgodnie z jej założeniem starsi wychowankowie musieli przyjść na zajęcia lekcyjne ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami czyli zeszytami, podręcznikami i drugim śniadaniem, ale musieli je zabrać ze sobą nie używając plecaka. Pomysłowość uczniów nie znała granic. Zeszyty i książki noszone lub wożone były po szkole w pudełkach, chlebakach, wózkach dla lalek, w walizkach, nawet w futerałach na gitarę czy poszewkach na poduszki. Był to dosyć komiczny widok, ale uczniowie mieli ubaw co nie miara.  

Oprócz zastępczych plecaków na korytarzach całej szkoły królowały wiosenne kolory , ponieważ szczególnie najmłodsi uczniowie dzięki swoim strojom dodatkowo ubarwiły ten dzień.  

Po pierwszych trzech godzinach lekcyjnych cała nasza społeczność zebrała się na głównym holu, gdzie odbył się przegląd piosenki wiosennej: „Wiosenne śpiewanie”.  

Wspólnie mogliśmy podziwiać popisy wokalne następujących uczniów:  

Antoni Guźdź i Agata Michalczak – utwór. „Wiosenne porządki”( klasa I) 

Maria Pomorska – utwór „Wiosna, wiosenka” (klasa I) 

Bartosz Iwański i Zuzanna Seweryn – utwór „Palma, zajączek” ( klasa I) 

Julia Bąk – utwór „ Kle-kle boćku , kle- kle”  ( klasa III) 

Julia Zawadzka i Julia Kuźdub – utwór „Witamy wiosnę” ( klasa III) 

Roksana Lipiec – utwór „ Palma , zajączek” ( klasa III) 

Amelia Ślawska – utwór „Gdy nie masz nic” ( klasa V) 

Irmina Gibała (klasa VIII) i Aleksandra Kołsut (klasa VII) -utwór „Mamo tyś płakała”. 

Wszyscy uczestnicy przeglądu zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. 

Ostatnim punktem tego pierwszego wiosennego dnia była wspólna zabawa przy radosnej muzyce. To był zdecydowanie dzień pełen wrażeń, po wspólnej zabawie wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni do swoich domów.  

TEKST: Iwona Cholewińska 

FOTO: Ewelina Śpiewak 

Dodaj do zakładek Link.