WYCIECZKA DO WARSZAWY

📅 W dniu 18 czerwca 2026 r. uczniowie klas I i II wraz z 5- i 6-latkami z oddziału przedszkolnego zwiedzali stolicę Polski pod czujnym okiem opiekunów: Ewy Nowak, Karoliny Guźdź, Iwony Ankurowskiej, Anety Gwóźdź i Anny Nowak. 🔬🧪 Najpierw dzieci doświadczyły wielu wrażeń w Centrum Nauki Kopernik, samodzielnie przeprowadzając eksperymenty i korzystając z interaktywnych eksponatów, dzięki którym mogły lepiej zrozumieć prawa fizyki, biologii i technologii. ⚙️🧬💡Starsze dzieci uczestniczyły w warsztatach „Budujemy mosty”, gdzie podczas pogadanki i pracy w grupach uczyły się konstruowania różnych rodzajów mostów. Rozwijały przy tym wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność współpracy. 🤝🛠️💦🐝 Młodsza grupa brała udział w warsztatach „Bzzz”, podczas których poprzez zabawę z wodą poznawała ciekawe zjawiska i świetnie się bawiła. 😄 Dzieci miały również okazję zjechać na najgłębszą stację metra (30 m pod ziemią), samodzielnie kasując bilety i przechodząc przez bramki. 🎫🚉 Z zaciekawieniem obserwowały, jak wygląda podróż warszawskim metrem. 👀🏛️ W drodze na Stare Miasto zobaczyły z zewnątrz Pałac Prezydencki.🍽️ Po sporej dawce ruchu wszyscy ze smakiem zjedli pyszny obiad w restauracji. 😋 Posileni i wypoczęci ruszyliśmy na dalsze zwiedzanie.📚🏰 W Pałacu Rzeczypospolitej dzieci podziwiały dawne ręcznie przepisywane księgi w drewnianych okładkach, bogato zdobione i wyposażone w zamknięcia. Dzięki interaktywnym prezentacjom mogły z bliska przyjrzeć się dawnemu piśmiennictwu. ✍️📖 Następnie podziwiały Kolumnę Zygmunta, 🏰 Zamek Królewski, 🧜‍♀️ Syrenkę Warszawską, zabytkowe kamienice oraz wiele innych atrakcji Starego Miasta.🪖 Szczególne zainteresowanie wzbudził Pomnik Małego Powstańca, przy którym dzieci zatrzymały się na dłużej i z uwagą wysłuchały opowieści o jego historii.Niewątpliwie dużą atrakcją były również pyszne lody na Starym Mieście. 😋☀️Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Łazienek Królewskich, gdzie można było podziwiać piękne alejki, zabytki oraz przyrodę.Przez cały czas dzieci obserwowały także inne obiekty Warszawy, na które zwracała uwagę i o których ciekawie opowiadała p. Ania Nowak, pełniąca rolę przewodnika. 🚍🏙️W podsumowaniu podczas drogi powrotnej okazało się, że dzieci zapamiętały bardzo dużo informacji. Pełni nowych doświadczeń, wiedzy, pamiątek i miłych wspomnień wróciliśmy do domów. 🎒📸Pogoda również nam dopisała – była wręcz idealna na taką wycieczkę!

Dodaj do zakładek Link.